Ландшафтне проектування

28.02.2014

Прийнято виділяти два головних стилі при формуванні ландшафту: пейзажний і регулярний.

P99     P100

P101

Пейзажний стиль характеризується прагненням до створення природних форм, звивистих доріжок, неформальних деревно-чагарникових груп, струмків та ставків. Плавні лінії створюють ефект безперервного руху, архітектурні форми затишно і гармонійно вписуються в композицію. Сади в пейзажному стилі налаштовуюють до насолоди красою природи в її природному вигляді, споглядання і відпочинку. Часто доповненням до такого ландшафту служать природні камені. Вони можуть використовуватися для створення струмка, каскаду водоспадів, водойми або композицій з рослинами. При плануванні такого саду велике значення надається рельєфу, як основі, архітектурному каркасу ландшафтної композиції. З безлічі стилів і напрямків ландшафтного дизайну природний стиль завжди був і залишається самим затребуваним і популярним.

До регулярного стилю прийнято відносити територію з геометрично правильним, часто симетрично – осьовим плануванням. Зазвичай в цьому випадку побудова саду ведеться наступним чином: в центрі композиції розміщується водойма, квітник або фонтан правильної геометричної форми, навколо головного персонажа також по геометричних лініях розміщуються алеї дерев і чагарників, доріжки, клумби. Цей стиль характеризується урочистістю і парадністю. Для регулярного саду вибираються деревно-чагарникові породи, що тяжіють до геометричних форм і добре переносять стрижку. З таких рослин можуть бути сформовані: живий паркан, «зелений кабінет», лабіринт, вистрижені будь-які фігури. Граючи чітким ритмом посаджених рослин, можна створити справжній твір садового мистецтва, яке історично склалося в часи величних палаців, розкішних вілл і садиб.

P102     P103

P106

 

Сад можна спроектувати і виконати як в регулярному або пейзажному стилі, так і в їх змішуванні. Це виправдано у випадку, коли парадна зона ділянки візуально відокремлена від решти простору саду. Крім цього сад може бути виконаний в італійському, англійському, японському стилі.

P97     P94                                                                                                                                                                                                                             P96

Існує безліч художніх прийомів ландшафтного проектування, які дозволяють втілювати будь-які ідеї та побажання власників ділянки. Ландшафтне мистецтво дає нам можливість оптично розширити площу саду, задати йому глибину, змінити величину і форму садових будівель, виразити і підкреслити їх архітектурні особливості.

«Серцем» будь-якої ділянки може стати водойма. Вода чарує, змушує зупинитися і відволіктися від повсякденних турбот і суєти. Вона може бути рівною, як дзеркало, може хвилюватися від спадаючого каскаду, може вириватися струменями з чаші фонтану.

P108     P110

P111

З величезного асортименту існуючих рослин і матеріалів для оформлення ландшафту, можна створювати найрізноманітніші сади, втілювати в життя оригінальні творчі ідеї.

При проектуванні і будівництві саду, величезне значення надається єдності стилю і композиції, досягненню гармонії природи і побажань людини.

Безкоштовна консультацiя"Прекрасне полонить назавжди." Джон Кiтс