Альпiйськi гiрки, рокарiї, квiтники

28.02.2014

A1

Альпійська гірка (альпінарій) – яскравий елемент ландшафтного дизайну. Він повинен найбільш максимально повторювати природний гірський рельєф. Камені в цьому відіграють важливу роль, саме їх форма і розмір, в поєднанні з рослинами, створюють неповторну атмосферу кам’янистого рельєфу. Вважається, що альпінарій довільної форми виглядає більш гармонійно, натурально і природно. Але він може бути і строгої геометричної форми, все залежить від фантазії і смаків.

Якщо дозволяє площа, альпійську гірку найкраще розташувати біля водойми, з’єднавши ці елементи водоспадом.

A3

Існує кілька основних видів альпінаріїв:

Гірський схил – являє собою гірський насип, закріплений групами карликових сосен. Для створення такої гірки використовують кам’яні брили, що імітують гірські уламки. Можливе використання таких рослин як: низькорослі рододендрони, вереси.

Полонина – пейзажний кам’янистий сад. Це художня композиція: камені, зарослі мохом, щебінь, грунтопокривні рослини. Створюється образ високогірної долини.

Водний каскад і гірський струмок – красиво виглядає каскад водойм зі струмком і водоспадом на фоні альпійської гірки або при використанні особливостей місцевості. Цікавий ефект досягається при створенні так званого сухого каскаду. Спорудження не повинно бути громіздким і виглядати штучно. По берегах такої альпійської гірки добре виглядають: іриси, бадани, папороті, вереси.

Скелі і кручі – досить ефектно виглядають в якості самостійної композиції. Таку альпійську гірку можливо спорудити, якщо на вашій ділянці є природний крутий схил. Створюється імітація виходу гірських порід.

Безкоштовна консультацiя"Прекрасне полонить назавжди." Джон Кiтс